ניתוח עפעפיים – בדיקת שדה ראיה לפני ניתוח להרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים - בדיקת שדה ראיה לפני ניתוח עפעפיים

מה זה ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים  (Blefaroplastica ) הוא מבין הניתוחים  השכיחים ביותר בעולם ועשוי לטפל בעודפי שומן ושריר רופף בעפעף העליון, בעפעף התחתון או בשניהם הסרה של קפלי עור, מה שקרוי בשם העממי "שקיות" ולשפר את נראות הפנים. עפעפיים נפולים גורמים למראה פנים מבוגר יותר, ועלולים גם לצמצם את שדה הראייה. אצל רוב המטופלים שעברו ניתוח הרמת עפעפיים תשמר התוצאה לשנים רבות.

למי מיועד ניתוח הרמת עפעפיים ?

עם הזמן  כמו תהליכים  נוספים בגופנו הגוף מזדקן העור נעשה פחות גמיש השרירים יותר רפויים וכך קורה באזור הפנים גם העור סביב העיניים ורקמות חיבור ושרירים מתחילים להתרופף. ישנם גורמים חיצוניים שמוסיפים שמן למדורה וביניהם אפשר לכלול את  החשיפה לשמש, מרכיבים גנטיים ועישון.

כתוצאה מכך מצטברים באזור העפעפיים עודפי עור ו"שקיות שומן" לא אסתטיות המקנים לפנים מראה עייף מדוכא ועצוב .

ישנם שני סוגים עיקריים של ניתוח עפעפיים עליונים

בלפרופלסטיקה

ניתוח זה כולל ניתוח להסרת עודפי עור ושומן. ניתוח זה מיועד למי שהעיניים שלו פתוחות מספיק אבל עדיין ניכר מן קפל עור מעל העין המכסה את הריסים.

ניתוח לתיקון פטוזיס תיקון צניחת עפעפף

בניתוח  מחזקים את שרירי העפעף מטופלים שהעין שלהם מכוסה על ידי העפעף עצמו, העין נראית מעט סגורה וגם צעירים עשויים לעבור ניתוח. בכל מקרה התוצאה הסופית של שני הניתוחים היא עין פקוחה יותר

בחלק גדול מהמטופלים צריך לבצע את שני הניתוחים, גם להסיר עודפי עור וגם לחזק את שרירי העפעפיים.

לא רק יופי גם אופי…

מכל האמור עד עכשיו עולה כי אם אמרת לעצמך "אני גבר אני לא עושה טיפולי יופי"  יש לך  טעות!  גם גברים זקוקים לניתוח זה מפני שלא מדובר רק על מקרה אסתטי (שגם שם גברים צריכים לעשות ) אלא יכולה להופיע הפרעה לראייה עודפי העור האלו או מנח העפעף.  יכולים להסתיר חלק  משדה הראייה ולפגוע באיכותה. כאמור יש כאן גם צד רפואי וגם צד קוסמטי.

 • רפואי – אם אתה מרגיש הפרעה לראיה והסתרה של שדה הראיה העליון או אם אתה סובל מעודפי עור או שקיות שומן על העפעף העליון
 • אסתטי – אם מראה העיניים שלך השתנה והעין נראית יותר סגורה ומוסתרת או שישנה "שקית " שומן מעל או מתחת לעיניים  אולי אתה זקוק לניתוח?

למה אתה עצבני ?

אם שמת לב לכך שהסביבה אומרת לך  "למה אתה עצבני לאחרונה " ? "למה אתה מרים ככה את הגבות כל הזמן "? "למה אתה עצוב בזמן האחרון"?  או אם עצמך שמת לב שאתה עייף יותר ,מרגיש תחושה של "כבדות בעיניים"  "משהו שונה בראייה" אולי הגיע הזמן  לפנות לרופא …

ניתוח הרמת עפעפיים כאמור מטפל באותם עודפי עור בעפעפיים ו/או מחזק את שרירי העפעפיים "פותח " את שדה הראייה ומחזיר אתכם כמה שנים אחורה.

רופא עיניים – "אוקולו-פלסטיקאי"

כמו כל תחום ברפואה גם תחום העיניים התפתח והתקדם וכיום ישנה התמחות לתחום העפעפיים והוא נקרא  רופא עיניים – "אוקולו-פלסטיקאי"  רופא בעל ידע וניסיון הן באסתטיקה של אזור העפעפיים והן בתחום העיניים והראייה.

הרופא עשוי לשלוח לבדיקות נוספות חשובות ובראשם הערכה של ההפרעה מיקומה וגודלה בשדה הראיה שלך.

בדיקת שדה ראיה

אחת הבדיקות המומלצות הינה בדיקת שדה ראיה:

 • הבדיקה אינה כואבת
 • אינה מזיקה
 • אינה דורשת הרחבת אישונים
 • חזרה מידית לשגרה

חשוב לדעת

אם וכאשר הניתוח נעשה על מנת לשפר הפרעה בראייה לדוגמה ניתוח עפעף עליון ניתן יהיה  לבצעו דרך הביטוח המשלים של קופות החולים (בהשתתפות עצמית) או דרך חברות ביטוח פרטיות  כל מקרה לגופו ולתנאי הפוליסה שלו.

כיצד מתבצע ניתוח הרמת עפעפיים ?

ניתוח הרמת עפעפיים מתבצע לרוב בהרדמה מקומית ולא כללית, בניתוח מבצעים חתכים עדינים כמעט ואינן נראים בעפעף העליון, בעפעף התחתון או שניהם. החתכים בעפעף העליון לרוב מבוצעים בקפל העפעף החיצוני או בחלק הפנימי של הלחמית דרכם מסירים עודפי  עור ושומן ,מחזקים שרירים, מותחים את רקמות החיבור כל מקרה לגופו.

יש מגוון גדול של ניתוחים וכל ניתוח שונה ממשנהו הרופא המנתח יתאים לכל אחד ואחת את הניתוח האופטימלי בשבילו בניתוח ניתן להשיג תוצאות נוספות ולשלבם עם ניתוחים נוספים. למשל :

 • הרמת גבות
 • מתיחת זווית העין החיצונית
 • תוספת נפח לשקעים מתחת לעין
 • טיפול מתיחת פנים ועוד

כמו כל ניתוח יש גם לו סיכונים בצקת, צלקת ,דימום  ,ניתוח חוזר, יובש  ועוד  אך יש לדעת שזהו ניתוח נפוץ ומוצלח מאוד ולרוב בפרספקטיבה לאחור הסימנים ורמת הכאב ו/או אי הנוחות לאחר הניתוח – מופחתים משמעותית.

מתי רואים תוצאות ?

בדרך כלל עד שישה שבועות יהיה מראה חדש ויפה.

לסיכום

ניתוח עפעפיים עשוי לשפר את בעיות הראיה "לפתוח" להחזיר את שדה הראייה הטבעי שהיה בגיל הצעיר, לשפר  את ההרגשה באופן כללי הן לך והן לסביבה  להצעיר את מראה העיניים ובכך את כל מראה הפנים למראה צעיר יותר בריא יותר וחינני יותר

אז מה צריך לעשות?

יש לפנות לרופא עיניים לשם בירור

אין באמור תחליף לייעוץ רפואי מאמר זה לשם המלצה בלבד .

בדיקות וטיפולים בתחום בריאות העין המוענקים בבסט מדיקל

למה דווקא ב -BEST MEDICAL ?

 • חדש-שירות VIP עבור מטופלים פרטיים וחברות הביטוח הכולל תיאום בדיקה באופן מיידי ופענוח עד 24 שעות עבודה
 • זמינות התורים מיידית
 • פענוח תוך 7 ימי עבודה
 • ביצוע הבדיקה ע"י אופטומטריסט מקצועי בעל ידע רב ונסיון מעל 10 שנים
 • פענוח ע"י רופאי עיניים מומחים

איך קובעים תור?

בדיקות עיניים מוענקות במרפאתנו על ידי מר רועי קאופמן אופטומטריסט מוסמך בעל ותק ונסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום ההדמיה.
ניתן לקבוע תור בטל' – 073-3705618  או באמצעות טופס צור קשר
כתובת מכון עיניים – העצמאות 67 ,בת ים (פסאז בנק לאומי) – לדרכי הגעה באמצעות waze  לחצו כאן >

 

צרו איתנו קשר

לקביעת תור מהיר לבדיקת שדה ראיה לפני ניתוח עפעפיים

<!–

ד״ר נילי רז

–>

תפריט נגישות