ספייגלאס – טיפול חדיש לאבנים בדרכי מרה

טיפול חדיש באבנים בדרכי המרה באמצעות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת המכונה ספייגלאס. הטיפול הנערך תחת טשטוש ואורכו כשעה נותן מענה פשוט לאנשים הסובלים מאבנים גדולות בדרכי המרה.

לקביעת תור חייגו או שלחו הודעת וואטצאפ  050-3002814

ספייגלאס SPYGLASS ® – הטיפול המתקדם בעולם לאבנים בדרכי מרה

אבנים בכיס המרה

כיס המרה הוא איבר קטן בצורת אגס הנמצא בחלקו הימני העליון של חלל הבטן מתחת לכבד. תפקידיו העיקריים הם לאגור ולרכז את מיץ המרה ולהפריש אותו למעי כדי לסייע בפעולת העיכול. אבני המרה הן גושים הנוצרים בכיס המרה וגודלן אינו קבוע. הן יכולות להיות קטנות מאד כמו גרגר חול אך עלולות להגיע לקוטר של חמישה סנטימטרים. במידה והאבנים נודדות אל דרכי המרה הן עלולות לגרום להפרעה או חסימה בזרימת מיץ המרה ולגרום לסיבוכים כמו צהבת כאבי בטן עזים ואף סיבוכים מסכני חיים של דלקת בלבלב או בכבד.

כיצד פועלת מערכת ה SPYGLASS ®:

Spy-Glass מציע טיפול ואבחון מתקדם יותר מבדיקת  ERCP שגרתית. שיטות אלטרנטיביות לטיפול באבני דרכי מרה גדולות עשויות להיות כרוכות בניתוחים גדולים פולשניים עם תוספת לשהות בבית חולים, עלויות וסיכונים לסיבוכים. כשל באבחון מדויק – במיוחד לסרטן דרכי מרה או סרטן דרכי הלבלב, יכול להיות בעל השלכות חמורות עם סיכון כתוצאה מכך לחיים או לאיכות חיים.

טכנולוגית ה"ספייגלאס" היא למעשה סיב אופטי אותו מחדירים לדרכי המרה בפעולה הנקראת PCRE.

הספייגלאס הינו סיב אופטי המאפשר לראות את דרכי המרה תוך כדי הפעולה לכוון קרן לייזר או קרן חשמלית לאבנים גדולות שלא ניתן להוציא בצורה רגילה ולפוצץ את האבנים בפעולה פשוטה יחסית האורכת כשעה. הספייגלאס נותן למעשה פתרון פשוט למטופלים שעד כה נאלצו לעבור מספר רב של פעולות בכדי לפורר לאט לאט את האבנים והכנסה חוזרת של סטנטים צינור קשיח לצינור המרה שיסייע בהזרמת מיצי המרה ובתקווה שגם יעזור לפירוקה. במקרים קשים נשלחים המטופלים לניתוח פתוח להוצאת האבן מצינור המרה. בנוסף מסייע הספייגלאס בזיהוי היצרות ומאפשר להחליט האם היא שפירה מדלקת או ממארת כתוצאה מגידול להבדיל מתמונת רנטגן המאפשרת תמונה חיצונית בלבד וכן מאפשרת לקחת ביופסיות מדוייקות יותר.


איך קובעים תור?

ניתן לקבוע תור פרטי (בהחזר לחברי חברות הביטוח) באמצעות טופס צור קשר, בטלפון או בהודעת וואטצאפ  050-3002814

 

צרו איתי קשר

    תפריט נגישות