בדיקת קפסולה למעי מאוחדת – קפסולה אנדוסקופית של המעי הדק למבוטחי מאוחדת

מחפשים בדיקת וידאו קפסולה למעי דק למבוטחי מאוחדת ?

לקביעת תור חייגו או שלחו הודעת וואטצאפ:

המרכז לוידאו קפסולה חדרה – 050-3002814

המרכז לוידאו קפסולה תל אביב – 054-7688837

המרכז לוידאו קפסולה בת ים – 050-2855434

בדיקת קפסולה למעי או וידאו קפסולה היא בדיקה לא פולשנית המאפשרת הדמיה מעולה של המעי הדק. וידאו קפסולה למעי היא הבדיקה היחידה המאפשרת הדמיה מלאה של המעי הדק. וידאו קפסולה דומה בגודלה לגלולת ויטמין והיא נבלעת בקלות הודות לציפוי מחליק מיוחד. לכמוסת הווידיאו מצלמה ומקור אור משלה. בזמן שהכמוסה עושה את דרכה בתוך מערכת העיכול נשלחות תמונות אל החגורה המונחת על מותני הנבדק ואל המקלט הנישא. לאחר הבדיקה יצפה הרופא בסרט ויאבחן את הממצאים.

קפסולה מאוחדת

קפסולת וידאו למעי הינה חד פעמית. אחרי שהיא מסיימת את הצילומים של מערכת העיכול, היא מופרשת עם הצואה ונשטפת באסלה. בדיקה לא פולשנית זו הינה מאוד נוחה למטופל. אין בה קרינה. אין צורך לשתות חומר משלשל במסגרת ההכנה אליה. היא לא כואבת ולא דורשת טשטוש.

משך הבדיקה הינו 12 שעות. רוב מהלך הבדיקה מתבצע בביתו של המטופל. המטופל רק צריך להגיע למרכז למשך חצי שעה. לאחר מכן הוא משוחרר הביתה להמשך הבדיקה. למחרת המטופל צריך להחזיר את הציוד למרכז.

קפסולה למעי הדק בסט מדיקל מרכז רפואי פרטי

קפסולה למעי – מדוע מבוצעת הפעולה?

בדיקת קפסולה למעי מאפשרת לרופא לבדוק את המעי הדק, אשר עד היה כה כמעט בלתי נגיש לאבחון. באמצעות הבדיקה ניתן לקבל מידע חזותי על רירית המעי הדק. כך ניתן לאתר ממצאים ולאבחן מחלות של המעי הדק מבלי להשתמש באמצעים פולשניים אחרים.

הבדיקה מתבצעת לרוב לחולים הסובלים מאחת התופעות הבאות, אשר המקור להם לא נמצא בבדיקות אבחנתיות אחרות (כמו קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה): אנמיה מסיבה לא ברורה, חסר בברזל, עדות לדם בצואה מסיבה לא ברורה, חשד למחלת מעי דלקתית  (מחלת קרון), כאבי בטן לא מוסברים, שלשול לא מוסבר, חשד לגידולים במערכת העיכול וחשד למחלות שונות של תת ספיגה.

במחלות כרוניות של מערכת העיכול, בדיקה זו עשויה לסייע בהערכת מידת המעורבות של המעי הדק בבעיה ו/או לעקוב אחר השפעות טיפולים. לעיתים ישתמש הרופא בכמוסה גם כדי לאסוף מידע לגבי תנועתיות מערכת העיכול, כמו למשל זמני המעבר בקיבה או במעי הדק.

המרכז מקפיד על זמינות גבוהה של התורים. לכל שאלה ניתן לפנות לטל: 04-6191885

כיצד מבוצעת הבדיקה בפועל?

יום לפני הבדיקה יש להקפיד על ארוחות קלות ושתייה מרובה. הבדיקה מתבצעת לאחר צום של 12 שעות (מ8 בערב ועד 8 בבוקר). יש תרופות מסוימות שיש להפסיק לפני הבדיקה ( בהתאם להנחיות ההכנה). אין צורך בליווי כלשהו. יש להגיע לבוש/ה בחולצת טריקו צמודה וארוכה (מתחת למותן) ולהביא בנוסף חולצה רחבה מאוד או מעיל.

משך הפגישה במרכז כחצי שעה. הבדיקה כוללת בליעת הקפסולה וחיבור לחגורה עם חיישנים ולמכשיר הקלטה הנישא. לאחר מכן משוחרר המטופל לביתו. בבית ניתן להתנהג כרגיל (כולל לישון), אך לא לעשות פעילות גופנית מאומצת. ניתן להתחיל לשתות מים כשעתיים אחרי בליעת הקפסולה, וכ-4 שעות לאחר הבליעה ניתן לאכול ולקחת את התרופות הקבועות שלך. את האפוד ניתן להוריד כ- 12 שעות לאחר שחובר. יש להחזירו יום לאחר מכן למרכז.

מה יקרה אחרי הבדיקה?

למחרת הבדיקה, המטופל ( או אדם אחר מטעמו) אמור להחזיר את החגורה והמקלט למרכז. המקלט יחובר למחשב ותוכנת מחשב מיוחדת תיצור סרט עם הדמיה של המעי הדק. אחד מרופאי גסטרו המומחים במרכז יצפה בסרט ויאבחן את הממצאים. התשובה לגבי ממצאי הבדיקה תינתן בתוך 2-3 שבועות. דוח הבדיקה יישלח בדואר, מייל או פקס ( לבחירת המטופל).

קפסולה וידאו למעי הדק בסט מדיקל מרכז רפואי פרטי

מה הסיכונים שבבדיקה?

בדיקת וידאו קפסולה למעי היא בד"כ בדיקה לא כואבת ובטוחה מאוד.

הסיכון היחיד של הקפסולה הוא מצב שבו הקפסולה נתקעת בחלק של המעי הדק וגורמת לחסימת המעי הדק (מתבטא בהתנפחות הבטן, הקאות, כאבי בטן עזים וחוסר מעבר גזים). במקרה כזה ראשית יבוצע טיפול תרופתי כדי שהגלולה תיצא בצואה במקרים נדירים  יש צורך בניתוח לשם הוצאת הקפסולה. במהלך הניתוח מסירים גם את האזור של ההיצרות או את הממצא האחר, אשר גרם לכך שהקפסולה תתקע במעי. חסימת מעי היא סיבוך נדיר מאד וקורה רק כאשר ישנו ממצא חוסם או שגורם להיצרות המעי הדק. בד"כ ניתן לראות את יציאת הקפסולה מהמעי הדק למעי גס בסרט שצולם ע"י הקפסולה. במידה ולרופא המרכז יהיה ספק לגבי יציאה הקפסולה, הוא יצור קשר עם המטופל ויבקש ממנו לבצע צלום בטן רגיל.

חשוב  להדגיש שוב שבדרך כלל בדיקת קפסולה הינה בדיקה מאוד בטוחה עם אחוזי סיבוכים קטנים מאוד.

איזה מצבים מעלים סיכון לסיבוכים בקפסולה?

 1. קושי בבליעת כדורים/קפסולות
 2. ניתוחי קיבה ( כולל ניתוח הרזיה)
 3. ניתוח של מעי דק
 4. קוצב/דפיברילטור
 5. הריון
 6. בדיקה מתוכננת של מיפוי או MRI בטווח של כשבועיים אחרי בדיקת וידאו קפסולה
 7. ניתוחי בטן מרובים, הידבקויות
 8. אירועים קודמים של חסימת מעיים

כאמור בכל אחד מהמקרים אלו, מנהלת המרכז תדון עם המטופל לגבי הדרך שבה ניתן להתנהל ולהקטין סיכון לסיבוכים. לדוגמה: במידה ולמטופל יש בעיה לבלוע כדורים, יהיה ניתן להציע למטופל להכניס את הקפסולה ישירות לקיבה בעזרת טיפול גסטרוסקופיה. דוגמה אחרת—אם מטופל עבר ניתוחי בטן רבים ויש חשד להידבקויות, אפשרי לבצע בדיקה מקדימה עם קפסולת דמי מתמוססת שתבדוק האם יש מעבר חופשי עבור הוידאו קפסולה.

קפסולה למעי היא אחת הבדיקות המתקדמות שעולם הרפואה המודרנית מציע למטופלים!

צוות המרכז לקפסולה אנדוסקופית  הינו צוות מקצועי ביותר שכולל רופאים גסטרואנטרולוגים מנוסים מאוד בתחום של קפסולה אנדוסקופית. הצוות מספק פענוחים של סרטי קפסולה ברמה מקצועית גבוהה ביותר עם אבחונים מדויקים. המרכז מספק תורים בזמינות גבוהה ודואג ללוות את המטופל לאורך הבדיקה. אחרי בליעת הקפסולה וחיבור המכשור, המטופל מקבל מספר טלפון ישיר לכל שאלה או דיווח.

איך קובעים תור לבדיקת קפסולה ?

לקביעת תור חייגו או שלחו הודעת וואטצאפ:

המרכז לוידאו קפסולה חדרה – 050-3002814

המרכז לוידאו קפסולה תל אביב – 054-7688837

המרכז לוידאו קפסולה בת ים – 050-2855434

מבוטחי מאוחדת צרו קשר

  ד"ר הנית ינאי – רופאת גסטרו פרטית

  פרופ' אורי קופילוב

  פרופ' אורי קופילוב – מומחה גסטרו פרטי

  ד״ר אוה ניב – מומחית לגסטרואנטרולוגיה

  תפריט נגישות