גסטרוסקופיה

בדיקת גסטרוסקופיה מבוצעת במכון הגסטרו במרכז רפואי בסט מדיקל הינו מכון מתמחה בבדיקות אנדוסקופיות של מערכת העיכול. במכון ציוד חדיש ובטיחותי המאפשר אבחון וטיפול מיטביים בבעיות שונות של מערכת העיכול. הרופאים במכון הגסטרו במרכז הרפואי בסט מדיקל הינם מומחי גסטרו בכירים, בעלי ניסיון עשיר ורב במחלקות הגסטרואנטרולוגיות הטובות בישראל.

גסטרוסקופיה מתקדמת ובדיקות אנדוסקופיות | בסט מדיקל מרכז רפואי פרטי

בדיקת גסטרוסקופיה


  • גסטרוסקופיה (או בדיקת גסטרו כפי שנוהגים לפעמים לכנותה בקיצור) נועדה לבדיקת הוושט, הקיבה והתריסריון. גסטרוסקופיה מבוצעת באמצעות צינור דק וגמיש (אנדוסקופ) המוחדר דרך הפה. האנדוסקופ כולל סיב אופטי המאפשר ראיה בזמן אמת של האיברים במערכת העיכול העליונה. בדיקת גסטרוסקופיה אינה כרוכה בקרינת רנטגן.
  • האנדוסקופ מאפשר, במידת הצורך, שימוש במכשור נוסף, למשל לשם נטילת ביופסיה או ביצוע כריתה של פוליפ.
  • הבדיקה עצמה עורכת כחמש דקות ואינה כרוכה בכאבים. גסטרוסקופיה מבוצעת תחת טשטוש הניתן לווריד וניתן לבצע את הבדיקה גם ללא טשטוש, באמצעות ספריי להרדמת הגרון בלבד. בסיום הבדיקה המטופל עובר התאוששות של כשעה בחדר ההתאוששות ולאחריה ניתן לצאת הביתה עם ליווי, לאחר קבלת תוצאות הבדיקה מהרופא המבצע. מומלץ לחזור הביתה להמשך התאוששות של מספר שעות. לא מומלץ לחזור לעבודה או לשהות מחוץ לבית.
  • שלב משמעותי בהצלחת בדיקת גסטרוסקופיה הינה ההכנה לבדיקה אותה מבצע המטופל בבית לפני ההגעה לבדיקה.
  • הכנה לבדיקת גסטרוסקופיה – יש צורך להגיע לבדיקה לאחר 6 שעות של צום מוחלט ועם מלווה.

בסט מדיקל הוא מרכז שהוקם בסוף 2015 ובו מכון גסטרו שבו מספר רופאים מומחים ממרכזים רפואיים שונים, עם מיטב הציוד ושלל אפשרויות לאבחון וטיפול. כשמטופל מגיע למכון הגסטרו בבסט מדיקל הוא יכול לבחור ברופא האסטרואנטרולוג שינהל את המקרה שלו, את בירור התלונות שלו. אותו רופא יכול להפנות אותו לבדיקות נוספות שקיימות במכון כאשר הוא מרכז את התוצאות הסופיות.

כל הרופאים שעובדים במכון הגסטרו הם גסטרואנטרולוגים כשלכל אחד מהם מומחיות משלו. כל הבדיקות מבוצעות במכון הגסטרו בבסט מדיקל כך שכל המידע הרפואי של המטופל מרוכז במקום אחד והרופא שמנהל את המקרה של המטופל יכול להתייעץ באופן אישי עם הרופא המומחה שביצע את הבדיקה שאליה הופנה המטופל.

במרכז מטפלים בכל מגוון מחלות הגסטרו: מחלת הריפלוקס (חזרה של חומצה מהכיבה לוושט), בארט (תוצאה כרונית של המצב הזה), דלקות בכיבה, כיבים, מחלות כרוניות של המעי כמו קרוהן וקוליטיס, עצירות, שלשולים, תסמונת המעי הרגיז ועוד מגוון רחב מאד של מחלות במערכת העיכול.

במרכז מבוצעות בדיקות גסטרוסקופיה, קולונוסקופיה כולל נטילת ביופסיות והסרת פוליפים, טיפולים של גלי רדיו בוושט, קפסולה למעי הדק ולמעי הגס והקפסולה החדשה – קפסולת קרוהן. אנו מבצעים בדיקות תנועתיות של הוושט ושל פי הטבעת ובדיקות של ניטור חומצה של הוושט וניטור נוזל בסיסי בוושט, כולל קפסולת הבראבו.

איך קובעים תור ?

חייגו עכשיו >> 077-2049149 או בפניה באמצעות טופס צור קשר

צרו אתנו קשר

ד״ר סטס בזובצ'וק

ד"ר פביאנה בנימינוב

  • סגנית מנהל מכון גסטרו במרכז הרפואי מאיר
  • מנהלת היחידה לאנדוסקופיה פולשנית במרכז הרפואי מאיר
  • מומחית בגסטרואנטרולוגיה, מומחית ברפואה פנימית
  • מנהלת רפואית בבסט מדיקל
  • למידע נוסף אודות ד״ר פביאנה בנימינוב