המרכז לטיפול באנדומטריוזיס, גניקולגיה – מרכז בריאות האישה חדרה

אודות המרכז לטיפול באנדומטריוזיס במרכז בריאות האישה בחדרה

ד׳׳ר נילי רז - רופאת נשים מומחית בגניקולוגיה ומיילדותהמרכז לטיפול באנדומטריוזיס, מעניק שירותי אבחון טיפול וניתוח לטיפול בנשים הסובלות מכאבים עזים בעת המחזור, כאבי רצפת אגן, כאבים בזמן יחיסי מין, ובעיות פריון.

אנדומטריוזיס הינה אחת הסיבות לכאבי מחזור עזים, כאבים ביחסי מין וכאב אגן כרוני. מחקרים מראים כי כ-10% מהנשים סובלות מאנדומטריוזיס. בתסמונת זו תאים דומים לתאי רירית הרחם צומחים גם מחוץ לרחם, בייחוד בשאר אברי האגן כמו שחלות ואף על המעי והשלפוחית.

השירות לטיפול באנדומטריוזיס מוענק במרפאתנו על ידי ד״ר נילי רז – מומחית לגניקולוגיה ומיילדות, מנהלת המרכז המרכז לטיפול באנדומטריוזיס במרכז בריאות האישה בבסט מדיקל חדרה.

אנדומטריוזיס, אבחנה וטיפול

הטיפול באנדומטריוזיס מתחיל באבחנה מדוייקת לפני הכל, היות ומחקרים מראים כי אישה עם כאבים תעבור כמה וכמה רופאים ותתעכב כמה שנים לפני שתקבל את האבחנה והטיפול הנכונים לה, חשוב להבדק על ידי רופאה מנוסה בתחום האנדומטריוזיס.

במרפאה מתבצע אבחון של המחלה, בירור מלא של התלונות ובהמשך טיפול מקיף כולל:

  • אפשרויות טיפול תרופתיות
  • טיפולים ניתוחיים במידת הצורך
  • טיפולים משלימים
  • בדיקת לפרוסקופיה – החדרת סיב אופטי דק דרך הטבור, המאפשר סקירת חלל הבטן והאגן ולקחת דגימה לבדיקה היסטולוגית. בבדיקה זו ניתן לזהות בבירור את הרחם, החצוצרות והשחלות, מוקדי האנדומטריוזיס וחומרת המחלה.
צרו איתי קשר