סקירת מערכות מאוחרת פרטית – סקירת מערכות מאוחרת תלת מימד

החזרים מהביטוחים המשלימים של קופות החולים (מכבי, מאוחדת, כללית, לאומית) וחברות הביטוח בהתאם לפוליסות

סקירת מערכות כללית מושלם

לקביעת תור חייגו או שלחו הודעת וואטצאפ  050-5319-222

סקירת מערכות מאוחרת פרטית בהריון

מהי סקירת מערכות מאוחרת תלת מימד?

סקירת מערכות מאוחרת סוקרת את תקינות אברי העובר בשלב שבו העובר כבר כמעט והשלים את התפתחותו. סקירת אולטרסאונד מאוחרת מאפשרת גילוי של אחוז גבוה ממומי העובר, אפילו מומים קטנים שהתפתחו אחרי מועד סקירת מערכות מוקדמת, ושלא אותרו בשלב המוקדם של ההריון.

סקירת מערכות מאוחרת מומלצת בשבועות 21-23 להריון. הבדיקה מתבצעת לרוב בגישה בטנית ולעיתים נרתיקית(וגינלית), או בשילוב של שתי הגישות.

שמה של הבדיקה מעיד על חשיבותה. בין השבועות ה-21-23 להריון, שבהן נערכת הבדיקה – העובר כבר כמעט והשלים את התפתחותו. הוא גדול דיו ומערכות הגוף שלו מפותחות דיין כדי לאפשר סקירה מדויקת ומהימנה יותר (להבדיל מהסקירה הראשונה שמתבצעת בגיל מוקדם יותר של ההריון, שבו עדיין לא התפתחו כל מערכות גופו של העובר). סקירה מאוחרת זו מגלה אחוז גבוה מהמומים, בהם גם מומים קטנים שהתפתחו אחרי מועד הסקירה המוקדמת, ושלא הצליחו לאתר אותם בשלב המוקדם של ההריון.

הבדיקה מתבצעת במכשיר תלת מימד, המאפשר לראות את העובר בצורה טכנולוגית מתקדמת !

מה מקבלים בסיום סקירת מערכות מאוחרת?

לאחר סיום סקירת מערכות מאוחרת ניתן לאישה דו"ח מפורט – וגם כמה תמונות למזכרת 🙂 עם פירוט כל המערכות שנבדקו ותקינות הבדיקה. אם חלק מהממצאים לא יהיו תקינים – תידרשו להמשך בדיקות.

את הממצאים נוהגים לחלק לשני חלקים

  • מומים מולדים (מומים שמצריכים טיפול ומעקב לאחר הלידה)
  • סמנים רכים – שינויים קטנים באנטומיה של העובר המצביעים על סיכוי לבעיה כרומוזומלית.

איך קובעים תור?

ד״ר מיה שטיינברג - אחראית תחום אבחון טרום לידתי וגנטיקה של העובר בחטיבה לגניקולוגיה ומיילדות במרכז הרפואי רמב"םסקירת מערכות מאוחרת פרטית מוענקת במרפאתנו על ידי ד"ר מיה שטיינברג – מומחית לגניקולוגיה ומיילדות, ומנהלת המרכז לבדיקות סקר גנטיות להריון במרכז בריאות האישה בבסט מדיקל חדרה. לקביעת תור חייגו או שלחו הודעת וואטצאפ  050-5319-222

צרו איתי קשר

לקביעת תור חייגו או שלחו הודעת וואטצאפ  050-5319-222