ירידה בחדות הראיה – ירידה חדה בראייה – בדיקות עיניים עקב ירידה בראייה

ירידה בחדות הראיה - ירידה חדה בראייה - בדיקות עיניים עקב ירידה בראייה - מכון עיניים בת ים

מה זה ניוון מרכז הראיה?

ירידה חדה בראייה היא אובדן פתאומי של חדות הראייה בעין אחת או בשתיהן. זה יכול להיגרם ממגוון מצבים, כולל:

 • ניתוק זגוגית: זוהי הפרדה של הזגוגית, הג'ל השקוף הממלא את העין, מהרשתית, הרקמה הרגישה לאור בחלק האחורי של העין. ניתוק זגוגית עלול לגרום להופעת צורות כהות צפות בראייה (זבובי עיניים) או להבזקי אור
 • קרע ברשתית העין: קרע ברשתית הוא פגיעה ברשתית. זה יכול להיגרם מניתוק זגוגית, טראומה לעין או מצבים רפואיים מסוימים, כגון סוכרת או לחץ דם גבוה. קרע ברשתית עלול לגרום להופעת הבזקי אור, כתמים בשדה הראייה או אובדן ראייה פתאומי.
 • גלאוקומה: גלאוקומה היא מחלת עיניים הגורמת לנזק בעצב הראייה, הנושא אותות מהעין למוח. גלאוקומה בדרך כלל קשורה ללחץ דם תוך עיני גבוה. אם לא מטופלת, גלאוקומה עלולה להוביל לאובדן ראייה קבוע ואף לעיוורון
 • קטרקט: קטרקט הוא עכירות של עדשת העין, אשר גורמת לטשטוש ראייה. קטרקט שכיח אצל מבוגרים, אך הוא יכול להופיע גם אצל צעירים
 • ניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD): AMD הוא מצב הגורם לנזק למקולה, החלק המרכזי של הרשתית האחראי על ראייה חדה. AMD היא הסיבה המובילה לאובדן ראייה אצל מבוגרים מעל גיל 60.

בדיקות עיניים עקב ירידה בראייה

אם אתה חווה שינויים בראייה שלך, חשוב לראות רופא עיניים לבדיקות עיניים. בדיקות עיניים יכולות לעזור לאבחן בעיות עיניים בשלב מוקדם, כאשר הן ניתנות לטיפול בקלות רבה יותר.

בדיקות עיניים שגרתיות מומלצות לכל המבוגרים, החל מגיל 20. מבוגרים מעל גיל 60 צריכים להיבדק אצל רופא עיניים מדי שנה. אנשים עם גורמי סיכון לירידה בראייה, כגון סוכרת או לחץ דם גבוה, צריכים להיבדק אצל רופא עיניים לעתים קרובות יותר.

במהלך בדיקת עיניים, רופא העיניים שלך יבדוק את חדות הראייה שלך, את לחץ הדם התוך עיני שלך ובריאות העיניים שלך. ייתכן שהם גם יעשו בדיקות נוספות, כגון בדיקת שדה הראייה או בדיקת OCT.

אם רופא העיניים שלך מוצא בעיות בעיניים שלך, הם ידונו איתך באפשרויות הטיפול.

אז מה עלי לעשות ?

ללכת לרופא!  

חשוב להיבדק באופן קבוע על ידי רופא עיניים מומחה כדי לזהות סימנים מוקדמים ולטפל בהקדם. רופא העיניים עשוי לשלוח לבדיקת OCT רשתית אשר מדגים את שכבות הרשתית ומראה שינויים מוקדמים דוגמת הימצאות דרוזנים, הצטברות נוזל בתוך / מתחת לרשתית מאפשר לבצע מעקב ועוד.

לסיכום

ירידה בראיה קיימת בדרגות חומרה שונות, ויכולה לגרום לאיבוד ראייה ניכר והפרעה בראייה, ישנם כמה אופני טיפול שונים כל מקרה לגופו לכן ההמלצה היא : לכו להיבדק!  

אין באמור תחליף לייעוץ רפואי מאמר זה לשם המלצה בלבד .

בדיקות וטיפולים בתחום בריאות העין המוענקים בבסט מדיקל

למה דווקא ב -BEST MEDICAL ?

 • חדש-שירות VIP עבור מטופלים פרטיים וחברות הביטוח הכולל תיאום בדיקה באופן מיידי ופענוח עד 24 שעות עבודה
 • זמינות התורים מיידית
 • פענוח תוך 7 ימי עבודה
 • ביצוע הבדיקה ע"י אופטומטריסט מקצועי בעל ידע רב ונסיון מעל 10 שנים
 • פענוח ע"י רופאי עיניים מומחים

איך קובעים תור?

בדיקות עיניים מוענקות במרפאתנו על ידי מר רועי קאופמן אופטומטריסט מוסמך בעל ותק ונסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום ההדמיה.
ניתן לקבוע תור בטל' – 073-3705618  או באמצעות טופס צור קשר
כתובת מכון עיניים – העצמאות 67 ,בת ים (פסאז בנק לאומי) – לדרכי הגעה באמצעות waze  לחצו כאן >

 

צרו איתנו קשר

  תפריט נגישות