פיזיותרפיה לרצפת האגן לגברים ולנשים

פיזיותרפיה לרצפת האגן לנשים ולגברים נועדה לסייע במגוון מצבים הקשורים לליקויים ברצפת האגן, אשר עלולים לפגוע מאוד באיכות החיים של הסובלים מהם.

מהי רצפת האגן?

רצפת האגן זהו מונח המתייחס לקבוצת השרירים המצויים בקרקעית האגן (בגברים ובנשים), צורתה ערסלית והיא מכילה מערכת ענפה ומסועפת של רקמות חיבור, שרירים ותשתית של כלי דם ועצבים המזינים את כל האזור.

לשרירי רצפת האגן תפקידים רבים וחשובים והם מהווים בסיס תומך השומר על מנח תקין של האיברים הפנימיים באזור האגן והבטן התחתונה: מעיים, רחם (אצל נשים), שלפוחית שתן, בלוטת הערמונית (אצל גברים) והחלחולת (רקטום).

רצפת האגן היא גם חלק ממערך שרירי היציבה שלנו, היא שומרת ביחד עם שרירי הבטן והגב על עמוד השדרה והיא בעלת תפקיד משמעותי ביותר בכל הקשור לתפקוד מערכות המין, השתן והצואה

חולשה וריפיון של שרירים אלה גורמים לתפקוד לקוי של רצפת האגן, המלווה במגוון תסמינים בדרגות חומרה שונות. תפקוד לקוי של רצפת האגן יכול להתבטא בירידה בשליטה על הסוגרים (בריחת שתן,צואה, גזים), הופעת טחורים, קשיים בהתרוקנות (שתן או צואה), בעיות בתפקוד המיני וצניחה של איברי האגןשלפוחית השתן, רחם, מעיים או החלחולת (רקטום).

פיזיותרפיה לרצפת האגן

תפקוד לקוי של רצפת האגן הוא מצב הניתן לטיפול באמצעות פיזיותרפיה, הנחשבת בין הטיפולים היעילים ביותר, המשפרת את המצב באופן משמעותי ומובילה לשיפור ניכר באיכות חיים של המטופל.

טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן לנשים ולגברים הם טיפולים שיקומיים ושמרניים, המאפשרים אימון ולימוד של שרירי רצפת האגן ומטרתם לחזק את שרירי רצפת האגן ולהחזיר אותם למצב של תפקוד מלא (ככל שהליקוי האורגני מאפשר זאת).

במסגרת הטיפול ניתנים הסברים מקיפים על האנטומיה והתפקוד של רצפת האגן, טיב הליקויים בתפקוד רצפת האגן שעליהם יש צורך להתגבר ומקורם, מטרות הטיפול ודרכים בהן נשתמש בכדי להשיג מטרות אלה.

באמצעות תרגילים וטכניקות טיפול, לומד המטופל לחזק את שרירי רצפת האגן ולרכוש שליטה מחודשת בשרירים תוך למידת טכניקות חדשות להפעלת השרירים השונים הממוקמים באזור

טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן לנשים ולגברים מועברים ע״י פיזיותרפיסטים שעברו הכשרה מיוחדת, ומתמחים בשיקום רצפת האגן.

צרו איתי קשר

תפריט נגישות