הקטנת חזה – ד״ר אלון לירן

המרכז לכירורגיה פלסטית – הקטנת חזה

עבור נשים רבות, שדיים גדולים או נפולים מהווים מגבלה תפקודית של ממש וגורמים לבטחון עצמי נמוך. נשים המרגישות שהשדיים שלהן גדולים מדי נמנעות לא אחת מפעילויות ספורטיביות כגון ריצה או קפיצה ואף מבילויים כמו שחייה בים או בבריכה. לצד תחושת הבושה שנשים רבות בעלות חזה גדול חשות כשהן לובשות לבוש צמוד או חשוף, שדיים גדולים עלולים לגרום לכאבי גב, לחץ של החזיה בכתפיים ופטרת

ניתוח הקטנת חזה

במהלך ניתוח הקטנת חזה, ד״ר אלון לירן מסיר רקמת שד עודפת, מרים את העטרה והפטמה למקומן הטבעי, מקטין את היקף העטרה ומסיר עודפי עור. יש אפשרות לשלב גם שאיבת שומן באזורים שונים כחלק מהניתוח. ניתוח להקטנת חזה מעניק לשד מראה יפה ומושך המתאים למבנה הגוף הייחודי של המטופלת, מאפשר לה לחזור לפעילות ספורטיבית ולפעילות פנאי ומעניק לה את ביטחונה העצמי בנשיותה.

הסבל הרב המלווה הרבה נשים העלות שדיים גדולים מדי מוביל לשביעות רצון גבוהה מתוצאות ניתוח להקטנת חזה. הניתוח מוביל לשינוי משמעותי הן מבחינה אסטתית והן בנוגע לאיכות החיים כפי שהיא מתבטאת בתפקוד היומיומי, בפעילות ספורטיבית, בהקלה בכאבי גב ובדימוי העצמי.

ניתוח הקטנת חזה מתבצע בהרדמה כללית ואורכו כשעתיים וחצי. לאחר הניתוח המטופלת יוצאת להתאוששות כשהיא חבושה בחזיית ספורט בלבד. ההתאוששות אורכת כשעתיים שלאחריה משוחררת המטופלת לביתה.
בשלב הראשון שלאחר הניתוח, השד יהיה נפוח וגבוה. לאחר מספר שבועות השד ירד והבצקת תיעלם. אז יקטן נפח השד והוא יקבל מראה טבעי ויפהפה. מרבית הבצקות נעלמות סביב 3-6 חודשים לאחר הניתוח והתוצאה הסופית נכרת לאחר כשנה.

מהלך הניתוח

במהלך הניתוח להקטנת חזה מבצע ד״ר אלון לירן חתך סביב העטרה, מצמצם את עודפי העור, מרים את הפטמה ומסיר רקמת שד ושומן עודפת. רוחב השד משתנה רק במעט אך השדיים נהיים קטנים וקלים יותר. חשוב לדעת שהחל משלב מסוים, ככל שנסיר רקמה גדולה יותר, השד יהיה פחוס יותר ויעמוד פחות.

ייעוץ לקראת הניתוח

בפגישת הייעוץ הקודמת לניתוח להקטנת חזה נדון בגודל השד המתאים למבנה גופה של המטופלת ונתכנן יחד את הניתוח, כולל בחירת הטכניקה המתאימה לשד ולמבנה הגוף שלה.
בכדי לשמר את אספקת הדם והתחושה בפטמה, לא ניתן להקטין שד מאוד גדול למידה קטנה מאד. לעתים, במידה והמטופלת מבקשת להגיע לנפח קטן מאוד, נזדקק ביותר מניתוח אחד – הקטנת חזה בשלבים. לרוב ניתן לרדת בבטחה ל-2 CUP לאחר הניתוח. במידה ובסיס השד רחב מאוד, הצלקת בכפל התת שדי צפויה להיות ארוכה ותימשך לצידי הגוף.
הצלקת הנותרת לאחר ניתוח להקטנת חזה היא בצורה של עוגן – עיגול סביב העטרה, חתך אנכי מהעטרה לכפל התת שדי וצלקת לאורך הכפל התת שדי.
במקרים קיצוניים של שד גדול מאוד, טכניקת הניתוח תכלול הפרדה של הפטמה, כריתת הקוטב התחתון של השד, עיצוב השד מחדש והדבקת הפטמה כשתל עור. במקרה זה קיים אובדן של תחושה בפטמה ( FREE NIPPLE).
כשהשדיים מאוד רחבים, או כשמבנה הגוף כולל עודפי עור ושומן מרובים בעיקר בצידי בית החזה ומתחת לבתי השחי, יבצע ד״ר אלון לירן שאיבת שומן. לעתים אף יש צורך בניתוח נוסף לכריתת עודפי העור והשומן.

סיבוכים אפשריים במסגרת ניתוח להקטנת חזה

חשוב לדעת כי כמות הסיבוכים מועטה ביותר ושביעות הרצון מהניתוח גבוהה מאוד.
הסיבוכים האפשריים עשויים להיות דימום, צלקות בולטות (לצלקת מהלך טבעי של נפיחות ואודם במשך כ-3 חודשים שלאחריהם נכרת השטחה והתבהרות במשך כשנה), זיהום, ירידה או אובדן תחושה בפטמות, אסימטריה ופגיעה ביכולת להניק. הצטלקות לקויה ופגיעה בריפוי הפצעים אופיינית יותר בקרב נשים מעשנות. במקרים נדירים ביותר תתכן פגיעה באספקת הדם לפטמה ויהיה צורך בשחזור שלה. על פי רוב כל הסיבוכים הנ”ל הינם ברי פיתרון.

הוראות לאחר ניתוח הקטנת חזה

  • לא להרטיב את פצעי הניתוח למשך 48 שעות. לאחר 48 שעות יש לרחוץ את המקום (ללא הסרת הפלסטרים) במים ובסבון אחת ליממה
    יש להימנע מפעילות ספורטיבית וכל פעילות גופנית מאומצת אחרת (כולל הרמת משאות מעל ל-2 ק״ג), רחצה בים/בבריכה או במקורות מים ציבוריים למשך
  • 6 שבועות
  • יש להימנע מנהיגה למשך שבועיים
  • יש להימנע מחשיפת הצלקות לשמש ולהקפיד על שימוש במסנני קרינה (קרם הגנה מהשמש עם מקדם 30 ומעלה) למשך שנה
  • יש להשתמש בחזיית ספורט ללא ברזלים ועם סגירה קדמית, 24 שעות ביממה למשך 6 שבועות
  • טיפול אנטיביוטי: לפי מרשם
  • טיפול נגד כאבים: ניתן להשתמש באקמול ואופטלגין לסירוגין או בזלדיאר ואופטלגין לסירוגין
  • טיפול נגד בחילות: פראמין

חשוב לדעת: אם קיימת אסימטריה בגודל או במבנה השדיים, ניתן לתקן אותה במהלך הניתוח. התיקון מבוצע באמצעות הכנסת תותבים בנפח או במבנה ששונה / הסרת רקמה בכמות שונה מכל שד / טכניקה שונה של הרמה.
בנוסף יש לזכור שאיברים זוגיים בגוף לעולם אינם סימטריים לחלוטין.

צרו איתי קשר

למידע נוסף חייגו:
04-6191885

או השאירו פרטים: