הגדלת חזה – ד״ר אלון לירן

המרכז לכירורגיה פלסטית – הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בעולם בתחום הרפואה האסתטית.
השדיים הם איבר המסמל פריון ונשיות ויש להם משקל רב בתפיסת האישה את גופה, הדימוי העצמי ותחושת הביטחון העצמי שלה. הניסיון הרב שנצבר בתחום ניתוחי החזה לצד התפתחויות וחידושים בעולם הכירורגיה הפלסטית, מאפשרים כיום מגוון פתרונות עבור אותן נשים שאינן מרוצות ממראה החזה שלהן, ומבטיחים שיעורי הצלחה גבוהים ואחוזי סיבוך נמוכים.

למי מתאים ניתוח להגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה מתאים לנשים שאינן מרוצות מגודל החזה שלהן, מרגישות שלא התפתח במידה מספקת ולעיתים אף סובלות מדימוי גוף שלילי ומחוסר ביטחון עצמי כתוצאה מכך. כמו כן, ניתוח להגדלת חזה מיועד לנשים שהחזה שלהן איבד עם השנים מנפחו כתוצאה מלידות, הנקה, גיל או ירידה גדולה במשקל וכן לנשים הסובלות מחוסר התפתחות משמעותית של השדיים או מאסימטריה בין השדיים.

מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה

בהתאם להנחיות האיגוד לכירורגיה פלסטית, ניתוח הגדלת חזה מומלץ לבצע לאחר גיל 18, שכן לפני גיל זה החזה לא מגיע לגודלו המקסימלי ונמצא עדיין בתהליך התפתחות טבעית שעלול להיפגע מכל התערבות כירורגית בשלב זה.
במקרים חריגים כדוגמת חזה אסימטרי בצורה קיצונית, חזה טובולרי, אשר צורתו כשל צינור או חוסר התפתחות משמעותית של השדיים, תתכן התערבות לפני תום גיל ההתבגרות כיוון שתופעות אלו עלולות לפגוע בדימוי גוף, בביטחונה העצמי של הנערה ואף לגרום להימנעות חברתית ומצוקה נפשית.
כאשר ניתוח הגדלת חזה מתבצע בגילאים צעירים, חשוב לקחת בחשבון כי גודלו של השד עלול להשתנות בעתיד, הוא עלול לצנוח עקב הריונות, הנקות, שינויים הורמונליים והזדקנות, והתוצאה של הניתוח עלולה להשתנות עד כדי צורך בניתוח חוזר, לעתים גם ניתוח הרמה.

פגישת ייעוץ לפני ניתוח הגדלת חזה

אחת המטרות החשובות ביותר בפגישת ייעוץ לפני ניתוח הגדלת חזה היא להתאים את הטכניקה הניתוחית למבנה הגוף של האישה ולציפיות שלה מהניתוח. לכן ד״ר אלון לירן רואה בפגישה זו חלק מהותי מאוד בתהליך.
במהלך הפגישה ד״ר לירן מבצע מדידות שונות הבודקות את סוג השתל המתאים, תוך התייחסות למכלול של שיקולים כגון גובהה של המטופלת, מבנה גופה, רוחב בית החזה וגודל השד שלה.
ישנן נשים המגיעות ליעוץ עם ידיעה מראש איזה נפח שתל הן רוצות כי הן ראו תוצאה מאוד יפה אצל חברה או בת משפחה, אך יש להבין שהתוצאה תלויה בגורמים רבים ואותו נפח שתל יביא לתוצאות שונות במבנה גוף שונה. גודל השתל צריך להיות מותאם למבנה הגוף של האישה, לגובהה, רוחב בית החזה וסוג העור שלה. ככל שהשתלים יהיו מותאמים יותר למבנה הגוף ואורח חיים שלך, תיהני מתוצאה לאורך שנים רבות יותר.
בייעוץ מאוד חשוב לד״ר אלון לירן להבין מה הציפייה של המטופלת מתוצאת הניתוח, באיזה נפח ומבנה שד היא מעוניינת, האם היא שואפת להשיג מראה טבעי או מלאות במחשוף. כמו כן חשוב לד״ר לירן להכיר ולהתאים את צורת ההגדלה להרגלי החיים של המטופלת, האם היא עובדת בעבודה המצריכה מאמץ פיזי, האם היא עוסקת בספורט (במקרה כזה למשל ד״ר לירן עשוי להמליץ על שתלים בנפח קטן יותר מכיוון ששתלים גדולים עלולים לגרום לה לאי נוחות בזמן הפעילות הספורטיבית).
בהתאם לציפיות ולשאיפות של המטופלת והידע והניסיון המקצועיים שד״ר לירן צבר, הוא בוחר את סוג השתל (עגול או אנטומי), מיקום החתך (סביב העטרה או בכפל התת שדי) ומיקום השתל (מעל השריר או חצי מתחתיו).
כמו כן ניתן לנסות מספר גדלים של שתלים במרפאתו של ד״ר לירן וכך לתכנן יחד את הגודל ומבנה השד הרצוי.

מהלך הניתוח

כבכל ניתוח, גם לפני ניתוח הגדלת חזה תתבקשי לעבור מספר בדיקות כלליות ומקיפות בהתאם לגילך: בדיקות דם, צילומי חזה, בדיקה של כירורג שד, אק”ג, הדמיה של השדיים (אולטרסאונד / ממוגרפיה או MRI ). ניתוח הגדלת חזה נעשה בהרדמה כללית והוא נמשך כשעה וחצי.
בניתוח מבוצע חתך באורך 3-5 ס”מ הממוקם באזור הכפל התת שדי (לעתים החתך יבוצע סביב העטרה בהתאם למבנה השד), שתל הסיליקון מוכנס פנימה מתחת לרקמת השד או השריר לתוך מעין כיס המיועד עבורו והחתך נסגר בתפרים נספגים, אותם אין צורך להוציא לאחר הניתוח.
לא נהוג לחבוש את השדיים לאחר ניתוח הגדלת חזה. עם סיום הניתוח עלייך ללבוש חזיית ספורט עם סגירה קדמית, אותה תתבקשי לרכוש מבעוד מועד ולהביא איתך לניתוח (ניתן לקנות גם בחדר הניתוח). את החזיה עליך להמשיך ללבוש למשך מספר שבועות, מטרתה לקבע את השדיים במהלך תקופת ההחלמה ולאפשר לשתלים ליצור מעטפת סביבם במיקום הנכון.
כשעתיים לאחר הניתוח תוכלי להשתחרר הביתה.

החלמה לאחר ניתוח הגדלת חזה

לאחר הניתוח השד יראה יחסית גבוה, נפוח ולרוב הפטמות יהיו זקורות אך הבצקת תתחיל לרדת בהדרגה כעבור מספר שבועות. את התוצאה הסופית ניתן יהיה לראות רק כעבור מספר חודשים.
תהליך ההחלמה הטבעי של צלקת החתך הינו אודם ונפיחות למשך כ 3 חודשים ולאחר מכן הצלקת נסוגה ומטשטשת.
במהלך תקופת ההחלמה חשוב להישמע להנחיות:
– יש לשמור על אזור ופצעי הניתוח יבשים למשך 48 שעות. לאחר מכן מותר לרחוץ את המקום בסבון ומים אחת ליממה (ללא הסרת הפלסטרים).
– יש להקפיד על מנוחה ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת והרמת משאות (מעל 2 ק״ג) או כל פעילות שמערבת את שרירי החזה.
– יש להימנע מרחצה בבריכה, ים או מקורות מים עומדים למשך 6 שבועות.
– מומלץ להימנע מנהיגה למשך שבועיים
– במהלך השנה הראשונה עלייך להימנע מלחשוף את הצלקות לשמש ולהקפיד למרוח קרם הגנה בעל מסנן קרינה 30 ומעלה
– יש ללבוש חזיית ספורט ללא ברזלים הנרכסת מלפנים 24 שעות ביממה למשך 6 שבועות
– יש לסיים טיפול אנטיביוטי בהתאם למרשם
– ניתן להשתמש במשכך כאבים בכדי להקל על הכאב בתקופת ההחלמה הראשונית

סיבוכים אפשריים בניתוח הגדלת חזה

כמו בכל התערבות כירורגית בגוף, גם במקרה של הגדלת חזה ייתכנו סיבוכים אך הם נדירים ביותר בניתוח זה וכוללים: אסימטריה, צלקת בולטת, ירידה או אובדן תחושה בעטרות ופטמות, סרומה סביב השתל (הצטברות נוזלים), התקשות קופסית, זיהום או דימום. הסיבוכים האפשריים אינם מסכני חיים, הם פשוטים יחסית ונתנים לפתרון מהיר.

כל כמה זמן צריך להחליף את השתלים

הטכנולוגיה בתחום שתלי הסיליקון לניתוחי חזה משתכללת כל הזמן ואיכות השתלים ועמידותם עולה .
השתלים בהם ד״ר אלון לירן משתמש בניתוחים להגדלת חזה הם שתלים בעלי אחריות לכל החיים ואין צורך להוציא אותם במועד מסוים. לרוב יש לשקול תיקון (החלפת שתל/ הרמה) לאחר כ-15 שנה או לאחר הריונות, לידות או שינויים במשקל.

באיזה סוגי שתלים משתמשים בניתוח הגדלת חזה

בניתוח הגדלת חזה ד״ר אלון לירן אינו משתמש בשתלי מי מלח אלא בשתלי סיליקון בלבד. שתלי סיליקון הם שתלים בטוחים לשימוש וכיום החברות מעניקות עליהם אחריות לכל החיים. לאורך השנים חל שיפור משמעותי בהרכב הסיליקון, שתלי הסיליקון הקיימים היום מורכבים מסיליקון לא נוזלי ברמת צמיגות בינונית עד גבוהה כך שמקרים של קרע או דליפת סיליקון הם מקרים נדירים וניתן לזהות אותם בקלות על ידי הדמיה שגרתית (ממוגרפיה, MRI , US).
גם במקרה של דליפה אין סכנה בסיליקון שזולג בגלל רמת צמיגותו. לרוב הוא יצטבר בבלוטות לימפה ויגרום למעט אי נוחות במקרה החמור.
קיימים כיום שני סוגי עיצוב של שתלי סיליקון בהם נעשה שימוש בניתוח הגדלת חזה – שתל אנטומי ושתל עגול.
שתל אנטומי הינו שתל בעל מבנה טיפתי והוא המתאים בעיקר לנשים בעלות מבנה גוף רזה המעוניינות בקוטב עליון לא בולט ומראה טבעי של השד. שתל עגול הינו בעל קוטב עליון בולט יותר והוא מעניק מראה מלא יותר לחלקו העליון של החזה, היתרון בשימוש בשתל עגול הוא במניעת סיבוך של סיבוב השתל בתוך הכיס.

מיקום השתל

קיימות שתי אפשרויות למיקום של השתל – מעל שריר החזה או מתחתיו.
ניתוח בו השתל מוחדר מעל השריר הוא ניתוח מעט קצר יותר ופחות כואב והוא מתאים לנשים שיש להן רקמת שד בכמות מספקת שמאפשרת לכסות את השתל. לנשים עם רקמת שד דקה שאינה מאפשרת כיסוי לשתל ד״ר לירן ממליץ להכניס את השתל מתחת לשריר. במקרים אלה ד״ר לירן משתמש בטכניקה משולבת הנקראת DUAL PLANE. בטכניקה זו הקוטב העליון של השתל מכוסה בשריר, מה שמאפשר מראה טבעי יותר, ואילו הקוטב התחתון מונח מתחת לרקמת השד ומעניק לו מראה עגול ומלא.

הגדלת חזה על ידי הזרקת שומן עצמוני

בזכות טכניקות של שאיבת והזרקת שומן, שהולכות ומשתפרות בשנים האחרונות, ניתוח הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן הוא אפשרות נוספת עבור נשים המעוניינת להגדיל את נפח החזה שלהן.
בהליך זה נעשה שימוש בשומן מיותר של הגוף, אותו שואבים מאזורים בעלי מלאות יחסית בגוף המטופלת (מותניים, ירכיים, בטן וכו’) ומזריקים לשדיים לצורך הגדלה.
בטכניקה זו השד נבנה בהדרגה וכדי להגיע לתוצאה מיטבית תצטרכי לרוב לעבור יותר מפרוצדורה אחת (ברך כלל 2-3 ) מכיוון שרק כ 50% מהשומן המוזרק ייקלט וכמחציתו ייספג וייעלם. בטכניקה זו ניתן לתקן גם עיוותים ואסימטריה בין השדיים.

צרו איתי קשר

למידע נוסף חייגו:
04-6191885

או השאירו פרטים: